„Milliók számára válik nyilvánvalóvá, hogy a kormány az országot rosszul kormányozza, a polgárait lenyúlja, és mindezt korlátlan ideig szeretné folytatni” – fogalmazott. Bajnai Gordon a baranyai városban úgy vélte: kiderült, hogy a rezsicsökkentés valójában egy rezsiátverés, mert a kormány három év alatt átlagosan 16 százalékkal drágította a megélhetés költségét, és ebből a rezsicsökkentéssel csak 10 százalékot adott vissza.
„Mire a lakosság kezdte beleélni magát, hogy a választások közeledtével talán egy kicsit jobb lesz, jött a Varga-csomag a rezsiadóval, amely azt jelenti, hogy egy átlagos család 5500 forintos rezsi-megtakarításával szemben 6100 forinttal lett drágább a megélhetés” – tette hozzá. A volt miniszterelnök szerint lelepleződött a napokban egy régóta tartó hitegetés, a pedagógus-életpályamodellnek nevezett „pedagógus-átverés” is. „Amikor a Bajnai-kormány átadta a kormányzást, 133 ezer forint volt egy pedagógus nettó fizetése, most pedig 128 ezer, miközben eltelt három év” – jegyezte meg.
Hozzáfűzte, ha a kormány a pedagógusok bérét csak inflációs szinten tartotta volna, a tanároknak ma átlagosan 153 ezer forint nettót kellene keresniük. „Erre jön a kormány és azt mondja, hogy 34 százalékos béremelést csinál, de ez is csak egy átverés, mert nem csinál mást, mint azt, hogy amit túlóraként kifizetett, most beteszi az alapbérbe, de cserébe megemeli az óraszámot, így a tanárok ugyanannyi munkáért ugyanannyi bért kapnak” – mondta. Bajnai Gordon úgy vélte: a legnagyobb lelepleződés a „trafikmutyi, a földmutyi és most a takarékszövetkezetek ellopása”.
Hozzátette: gazdákat tesznek földönfutóvá, 40 ezer trafikból élő polgártól veszik el a megélhetést azért, hogy néhány ezer hűséges Fidesz-szimpatizánsnak extra profitot juttassanak, és több mint százezer takarékszövetkezeti tulajdonos vagyonát értékelik le a töredékére, „hogy egy maffiabankot hozzon létre magának a maffiakormányzás”. A volt kormányfő szerint abban az országban, ahol a miniszterelnök maga intéz el mindent,
„szinte egy kézzel állítja meg az árvizet”, ott természetes, hogy olyan súlyú ügyek, mint a „pedagógusok átvágása”, a „rezsiadó” bevezetése, vagy a trafikok és takarékszövetkezetek „lenyúlása” csak a miniszterelnök tudtával, döntésével és aktív támogatásával történhet meg.